Сьогодні існуючі потужності вітчизняних елеваторів розраховані на зберігання близько 30 мільйонів тонн зернових. Варто розуміти, що більше половини українських елеваторів на сьогодні не відповідають сучасним вимогам екології, вони збудовані кілька десятків років тому ще за старими технологіями.
Це означає, що можливості тривалого зберігання зерна зі збереженням цілісності та якості продукту у них досить обмежені. Безумовно, сьогодні спостерігається висока активність багатьох агрохолдиногів, які постійно будують нові елеватори, але навіть із цим обладнанням Україні не вистачає потужностей із зберігання та переробки зернових.
Постає реальне питання – який шлях розвитку вибрати, коли необхідно суттєво збільшувати існуючі потужності щонайменше вдвічі? Варіантів лише два: будувати більше нових елеваторів чи постаратися модернізувати старі.
Сучасні елеватори
Щодо будівництва нових елеваторних систем, то тут все більш-менш зрозуміло. Подібні сучасні елеватори в наші дні залишаються дуже затребуваними та «навантаженими». Будь-який великий агропромисловий холдинг, розуміючи важливість питань зберігання врожаю, вкладає суттєві кошти у купівлю землі та будівництво нових комплексів.
Нові елеваторні системи відрізняють високу енергоефективність, надійність, хорошу продуктивність та універсальність. Вони дають змогу зберігати зерно будь-якого типу максимально довго, транспортувати, очищати, сушити, вентилювати врожаю, постійно вести контроль та моніторинг.
Модернізація елеватора
Єдине, що зупиняє багато агрогосподарств від покупки нового елеватора – це потреба серйозних вкладень. У цих умовах власники замислюються про те, щоб модернізувати існуючі потужності, покращивши умови зберігання зерна та зберігши бажану прибутковість елеватора.
Модернізація елеватора – це не так будівництво на території нових силосів, наприклад, скільки вирішення нагальних технологічних питань, пов’язаних з поліпшенням умов праці, зниженням запиленості, мінімізація втрат продукту при зберіганні та транспортуванні.