ЩО КРАЩЕ: ЛАНЦЮГОВИЙ АБО СТРІЧКОВИЙ?

Для початку необхідно розуміти початкові умови по продукту, який транспортується конвеєром, яка необхідна продуктивність, спосіб завантаження і вивантаження, а також місце установки і можливість обслуговування конвеєра. Наприклад, для розвантаження зерна в силосі використовують скребкові конвеєри, тому що зручно обслуговувати, є можливість встановити без проблем проміжні розвантаження та плюс до всього – малі габарити у перерізі. Але в той же час розвантаження силосів часто реалізовано стрічковими конвеєрами для збільшення продуктивності та зменшення енергоємності.

Якщо дивитися глибше та розглядати з різних боків використання даного обладнання, то можна виділити кілька важливих пунктів щодо відмінностей у конвеєрах:

  1. За травмуванням продукту. Скребковий конвеєр транспортує продукт, наприклад зерно, суцільним шаром, який захоплюється за собою за допомогою ланцюга зі скребками, тому пошкодження продукту досить високе досягає до 5%. Зменшити бій продукту за допомогою футеровок, як показала практика, не дали високих результатів. У той же час на стрічковому конвеєрі бій продукту можливий лише при завантаженні чи вивантаженні зі стрічки. Тому доцільно для продуктів із високою травматичністю (гранули, посівний матеріал) використовувати стрічковий конвеєр.
  2. З експлуатації обладнання. У стрічковому конвеєрі дорогий елемент – це стрічка. При різному використанні заміна потрібно від 1 до 6 років, а при неякісній роботі дефлекторних роликів або центруючих опор, стрічка може і місяця не пропрацювати. Також вимагають постійного контролю барабани та ролики, де останні необхідно постійно тримати в запасі на складі. Для скребкового транспортера важливо стежити за стиранням днища, бічних стінок та вироблення ланцюга (стирання ланок та скребків, розтягування ланцюга). Заміна ланцюга не регламентується та іноді здатна працювати до 10 років. Досить рідко потрібна заміна зірочок, особливо при якісному виготовленні та застосуванні загартування (ТВЧ або об’ємного). При використанні футерувальних матеріалів (поліетилен, поліуретан і т.д.) можна значно продовжити термін роботи обладнання.
  3. За герметичністю. Стрічковий та скребковий конвеєра можна зробити герметичними майже на 100%, але в скребковому це реалізується простіше і без внесення доопрацювань або змін до конструкції. Основна проблема стрічкового конвеєра у забезпеченні герметичності – це просипання продукту та осадження пилу в нижній частині конвеєра, при накопиченні яких можливе пошкодження стрічки та барабана або сходження стрічки.
  4. По куту нахилу. З невеликими доробками в стандартній комплектації в стрічковому конвеєрі можливе транспортування продуктів на кут до 60 градусів, а в скребковому практично до 90. При цьому в стрічковому конвеєрі змінюється стрічка з гладкою на шевронну в першому випадку і додаванням спеціальної перемички в другому. В даному випадку вибір конвеєра залежить від продуктивності та матеріалу, але похилий скребковий більш вигідний.

Цей список можна зробити значно більше, але ключовий фактор – це умови та рішення клієнта. Наше завдання – допомогти вам у мінімальний термін отримати максимально важливе рішення у придбанні того чи іншого обладнання, та продовжити справді важливу справу – запуск безперебійної роботи підприємства.