Розглянемо спеціальне устаткування для дбайливого транспортування продукції задану висоту – тихохідна норія. Конструктивно та візуально практично не відрізняється від стандартної швидкохідної норії: черевик, проміжні секції, оглядові
лючки — це все однакове, різною може бути голова. Висота підйому найчастіше вбирається у 30 метрів, а швидкість руху ковшів до 1 м/с. Тяговий елемент норії — ланцюг (конструкційна сталь або нержавіюча) або стрічка — вона може бути загальнопромислова, маслостійка або харчова. До цих тягових елементів кріпляться ковші спеціальної форми, що перешкоджають прокиданню продукту в процесі підйому та перекидання у верхній частині. Найчастіше ковші металеві чи пластикові. Ковші металеві виготовлені з конструкційної або нержавіючої сталі, а пластикові виготовляють за допомогою 3D-друку або класичним литтям.
Основний показник для застосування даної норії — продукт, який або не можна травмувати або по можливості значно знизити травмування. Такі продукти широко поширені в харчовій (арахіс, ядро соняшнику, чіпси) та хімічній промисловості (добрива, гранули), так само у сортуванні та переміщенні насіннєвої продукції. Продуктивність невелика і її можна збільшити лише габаритами ковшів, але зазвичай не більше 50 т/год по зерну.
Для продуктів з високою запиленістю або вибухонебезпечністю застосовують вибухорозрядник, найпоширенішим з яких є мембранний тип.
Для зручності експлуатації всі тихохідні норії можна укомплектувати сходами та обслуговуючим майданчиком, а саму норію розкріпити тросами або до існуючих металоконструкцій, що полегшить обслуговування та доступ до всіх частин, що інспектуються.
З розвитком промисловості головною альтернативою тихохідної норії є стрічковий конвеєр із харчовою стрічкою з гофробортом та шевронами. Цей вид стрічки дозволяє транспортувати продукти з кутом нахилу 90 градусів. Особливо актуально, якщо необхідно забирати продукт з-під технологічного обладнання або якщо неможливо зробити поглиблення для черевика норії. За всіх переваг — даний конвеєр краще переміщає гранульований або легкий продукт, він має менші габарити і складні траси. Але є й недоліки: через перегини на кутових секціях стрічка більш схильна до зносів, що тягне за собою часту її заміну. Також хочемо зауважити, що конвеєр включає в себе ¦велику кількість вузлів для обслуговування, що значно здорожує експлуатацію.
У процесі вибору тихохідної норії слід звернути особливу увагу на зручність очищення черевика від прокидання продукту — застосування шибера або висувного вузла. Наявність оглядових лючків на голові та черевику, які полегшують доступ до обслуговування внутрішніх елементів. Плюс до всього важлива наявність якісних підшипникових вузлів та мотор-редукторів. Останні підбирають під задану продуктивність та висоту. На додаток до всього перерахованого рекомендуємо використовувати блокуючі пристрої для виключення зворотного ходу ковшів при ремонті або аварії.